Tylko u nas najlepsze promocje i kody rabatowe! Sprawdź nas na smartfonie. Pobierz aplikację!
53

SŁUPSK, Choinka lub zgniatarka za odpady

Wzorem lat ubiegłych, wspólnie z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku organizujemy akcję pn.: „Choinka lub zgniatarka za odpady”. Jest to jedna z form promocji naszego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Bałtyckiej 11A w Słupsku. Tym sposobem chcielibyśmy zachęcić naszych Mieszkańców do odwiedzenia tego miejsca w celu skutecznego pozbycia się odpadów – zobaczcie jakie to proste!

W tym roku, w ramach tej akcji prosimy, abyście przywieźli odpady elektroniczne lub elektryczne – tzw. „elektrośmieci” w ilości co najmniej 2 kg lub papier w ilości 5 kg, a w zamian otrzymacie drzewko świąteczne* lub zgniatarkę*.

Czy wiecie, że:

  • Plastikowe choinki szkodzą środowisku – nie tylko na etapie produkcji, ale też utylizacji. Są bowiem odpadem, który w większości nie nadaje się do recyklingu ze względu na specyficzne połączenie tworzywa sztucznego i metalu. Ponadto, plastik będzie rozkładał się przynajmniej kilkaset lat. Wybierajmy więc żywe, ekologiczne drzewka! Ozdabiajmy je ręcznie przygotowanymi ekologicznymi zabawkami, owocami, orzechami, ciastkami. Taka choinka jest przyjazna rodzinie i środowisku. Świeżo ścięte choinki pochodzące z plantacji wnoszą do naszych domów piękny zapach żywicy i co najważniejsze – po świętach można je na różne sposoby zutylizować.
  • Dzięki zgniatarkom zmniejszamy objętość wyrzucanych odpadów, szczególnie opakowań plastikowych – więcej śmieci zmieści się w pojemnikach. Nie wyrzucajmy powietrza! Zgnieciona butelka czy puszka oznacza rzadszy transport firm wywożących odpady – daje to mniejszą emisję zanieczyszczeń pochodzących z ruchu pojazdów. Poprzez zgniatanie odpadów chronisz środowisko i dajesz dobry przykład innym!

A więc:

przyjdź/przyjedź w dniu 18 grudnia 2021 roku w godzinach 9:00 – 14:00 do PSZOKa i oddaj odpady za choinkę lub zgniatarkę!

* * * * *

Drzewka świąteczne oraz zgniatarki przeznaczone są wyłącznie dla Mieszkańców Miasta Słupska: jedna „choinka” / jedna zgniatarka – na jedno gospodarstwo domowe.

SŁUPSK, Choinka lub zgniatarka za odpady
SŁUPSK, Choinka lub zgniatarka za odpady

Chętnie wysłuchamy Twoich przemyśleń

Zostaw odpowiedź

Kuponos.pl - kupony, zniżki i promocje
Logo
Porównaj przedmioty
  • Całkowity (0)
Porównywać
0