SŁUPSK, Choinka lub zgniatarka za odpady

Wzorem lat ubiegłych, wspólnie z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku organizujemy akcję pn.: „Choinka lub zgniatarka za odpady”. Jest to jedna z form promocji naszego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Bałtyckiej 11A w Słupsku. Tym sposobem chcielibyśmy zachęcić naszych Mieszkańców do odwiedzenia tego miejsca w celu skutecznego pozbycia się odpadów – zobaczcie jakie to proste!

W tym roku, w ramach tej akcji prosimy, abyście przywieźli odpady elektroniczne lub elektryczne – tzw. „elektrośmieci” w ilości co najmniej 2 kg lub papier w ilości 5 kg, a w zamian otrzymacie drzewko świąteczne* lub zgniatarkę*.

Czy wiecie, że:

  • Plastikowe choinki szkodzą środowisku – nie tylko na etapie produkcji, ale też utylizacji. Są bowiem odpadem, który w większości nie nadaje się do recyklingu ze względu na specyficzne połączenie tworzywa sztucznego i metalu. Ponadto, plastik będzie rozkładał się przynajmniej kilkaset lat. Wybierajmy więc żywe, ekologiczne drzewka! Ozdabiajmy je ręcznie przygotowanymi ekologicznymi zabawkami, owocami, orzechami, ciastkami. Taka choinka jest przyjazna rodzinie i środowisku. Świeżo ścięte choinki pochodzące z plantacji wnoszą do naszych domów piękny zapach żywicy i co najważniejsze – po świętach można je na różne sposoby zutylizować.
  • Dzięki zgniatarkom zmniejszamy objętość wyrzucanych odpadów, szczególnie opakowań plastikowych – więcej śmieci zmieści się w pojemnikach. Nie wyrzucajmy powietrza! Zgnieciona butelka czy puszka oznacza rzadszy transport firm wywożących odpady – daje to mniejszą emisję zanieczyszczeń pochodzących z ruchu pojazdów. Poprzez zgniatanie odpadów chronisz środowisko i dajesz dobry przykład innym!

A więc:

przyjdź/przyjedź w dniu 18 grudnia 2021 roku w godzinach 9:00 – 14:00 do PSZOKa i oddaj odpady za choinkę lub zgniatarkę!

* * * * *

Drzewka świąteczne oraz zgniatarki przeznaczone są wyłącznie dla Mieszkańców Miasta Słupska: jedna „choinka” / jedna zgniatarka – na jedno gospodarstwo domowe.

Jeśli klikniesz w linki zamieszczone na Kuponos lub za ich pomocą sfinalizujesz zakup produktu, możemy od danego sprzedawcy otrzymać pieniądze. Nie ma to jednak wpływu na to, które okazje są publikowane.

Tomek
Subscribe
Powiadom o
guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Kuponos.pl - kupony, zniżki i promocje
Logo
Zarejestruj Nowe Konto
Zresetuj hasło
Porównaj przedmioty
  • Całkowity (0)
Porównywać
0
Enable Notifications    OK No thanks